A629080a 5de4 4cb4 b031 45ac857a27c8

Dy aksidente në Tetovë 53 vjeçari humb jetën

Një 53-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti me traktor në rajonin e Tetovës. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur dje pasdite në rrugën lokale në fshati Jelloshnik-Gllogji, kur traktori i tipit “IMT 539” me rimorkio të mbushur me dru është rrokullisur, ku si pasojë jetën ka humbur drejtuesi i mjetit, 53-vjeçari L.S. nga fshati Gllogji.

972550c3 8ed3 43b0 aa49 48a2ec4943c4

Maqedonia e Veriut nesër hap kufijtë, pa test dhe karantinë

Prej nesër plotësisht do të hapen të gjitha vendkalimet kufitare në shtet me çfarë shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe të huajt do të munden pa pengesë të lëvizin pa detyrim për test PSR dhe karantinë shtetërore.

Nje cift bashkeshortor pozitiv ne koronavirus deri me 13 mars vazhdojne masat per ndalimin e tubimeve publike 5e63638f1593e 600x360

Shërohet plotësisht pacientja e parë me koronavirus në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë informon se pacientja e parë në Maqedoni me virusin korona sot lëshohet në trajtim shtëpiak.

1582050164835 primo cover

PRIMODRUM sjellë REMIX këngën “I’ve got you under my skin”

Luan Dehari nga Tetova i njohur si “PRIMODRUM” së fundi ka lansuar projektin e tij të titulluar “I've got you under my skin” e cila është REMIX që tashmë ka dal në Youtube nga kënga e Frank Sinatra e rreth viteve të 50-ta, shkruan Rajoni.info.

Dedo

Ziadin Sela pritet të takohet sot me kryeministrin Kurti

Gjatë ditës së sotmë Kryeministri I Kosoves z.Albin Kurti pret në takim kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, z.Ziadin Sela.

Veturat 600x300 600x360

Maqedoni, për makinat e blera nën 30 mijë euro, tatimi më i lartë

Dogana mohon që me taksën e re për automjetet, makinat luksoze do të jenë më të lira, ndërsa më të lirat do të shtrenjtohen.

Pallat 780x439

Vetëvritet profesori, hidhet nga kati i tetë i një banese në Shkup

Një pensionist, ish-profesor me iniciale A.I dyshohet se është vetëvrarë duke u hedhur nga kati i 8 i një ndërtese në Lagjen Veri në Çair të Shkupit, ku edhe banonte.

Auto unnamed 91577006039

Bredh më ndryshe në Shkup, synohet rekordi Guinness

Në prag të festave të fundvitit, Shkupi ka synuar të bëhet pjesë e rekordeve Guinness dhe atë duke krijuar pemën më të madhe të Vitit të Ri, me njerëz të gjallë.

Screenshot 4 13 600x360

Pas sulmit ndaj tre kosovarëve në Maqedoninë e Veriut, arrestohen dy të dyshuar

Dy persona janë arrestuar gjatë ditës së djeshme nën dyshimet se kanë sulmuar tre shtetas kosovarë në parkun e qytetit në afërsi të arenës “Todor Proevski” në Maqedoninë e Veriut, ku edhe u zhvillua ndeshja e xhiros së 16-të, të LPFM-së, në të cilën u përballën Vardari dhe Shkëndija e në të cilin u dëgjuan edhe korre raciste ndaj shqiptarëve nga ana e dy tifo grupeve “Komitët” dhe “Vojovodët”.

Cair kanali 5

Tragjedi në Çair: Humbën jetë dy vëllezër, reagime edhe nga institucionet (FOTO)

Sot në Çair të Shkupit kanë ndërruar jetë dy persona dhe dy të tjerë janë lënduar.