Qk

QKMF në Kamenicë ka një njoftim për qytetarët sa i përket kontrolleve mjekësore

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Kamenicë njofton qytetarët se kontrollat mjekësore do të realizohen vetëm me dokumentet e identifikimit.

Dka caritas 850x638

Komuna Gjilanit nënshkruan marrëveshje me Caritasin zvicran lidhur me përmisimin e arsimit

Drejtoria Komunale e Arsimit në Gjilan ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi Caritasin zvicran në Kosovë për implementimin e projektit “Vendosja e standardeve parashkollore të cilësisë së lartë duke përforcuar arsimin, shkencën dhe ekonominë, shkruan Rajoni.info

Psiko2

Shfaqja “Pasikoteatër” vetëdijëson të rinjt e Kamenicës për shëndetin mendor

Para dy jave ka filluar shfaqja “Psikoteatër” në shkollat e mesme të Komunës së Kamenicës, shkruan Rajoni.info.

201909032312037116 lying dead murder by car  police are investigating secvpf

Vdekje e dyshuar në Gjilan, gjindet pa shenja jete viktima femër

Dje gjatë orës 12:55 është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj një femër, trupi i pajetë dërgohet për obdukdsion shkruan Rajoni.info.

323

Rrëfimi i profesorit për vrasjen e pesëfishtë në Gjilan

Fiks një javë, bëhen nesër nga tragjedia që goditi Gjilanin dhe gjithë Kosovën.

A3 600x360

Veliu për ngushëllime në Gjilan, ne do punojmë më shumë për ligjin e Policisë

Agim Veliu, ministri i Punëve të Brendshme, ka qëndruar sot në Gjilan bashkë me drejtorin e Policisë së Kosovës, Rashit Qalajn, pas tragjedisë së djeshme ku mbeten të vdekur 5 persona./raporton Rajoni.info

Ko

Policja që vrau familjen, dyshohet se vuante nga probleme psiqike

V.Bllaca është femra që dyshoeht se ka kryer vrasjen makabre në Gjilan.

So

Policja dyshohet se i vrau prindërit, vëllezërit dhe veten në Gjilan

Një tragjedi e rëndë ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Xhevat Ajvazi” në Gjilan.

Adonmeardh

Gjilan: Arrestohet një person, konfiskohet substancë narkotike e llojit heroinë

Mbrëmë është arrestuar nga Policia Kosovës një i dyshuar mashkull kosovar pasi i është gjetur substancë e dyshuar narkotike./Rajoni.info/

84357689 2625047857739475 8340913131207262208 o 600x360

Rrugët e Gjilanit janë të hapura dhe të kalueshme

Pas reshjeve të borës, ekipet e Komunes se Gjilanit me operatorin ekonomik po qëndrojnë në terren për të hapur rrugët në qytet dhe në fshatra.