920120f5 f093 4002 9bbd 85c612115aff

Grabitje me armë zjarri në Ferizaj

Të dielën rreth orës 01:55 pas mesnatës, katër persona të armatosur nën kërcënim të armës ia kanë grabitur një femre disa para dhe një telefon celular.

Bf489f4b bcfd 4fec a4da f6672e0fa1ae

Shërohet pacienti i fundit me COVID-19 nga komuna e Malishevës

Në mesin e 25 pacientëve të shëruar sot nga COVID-19 është edhe një qytetar nga Malisheva.

Xhamia 850x638 1 600x360

Dezinfektohen 51 xhami në Ferizaj

Për shkak të situatës së krijuar në vend nga pandemia Coronavirus, Komuna e Ferizajt si masë sigurie ka dezinfektuar të gjitha xhamitë.

Unnamed

Kabineti qeveritar sot në Prevallë prezent edhe Kurti

Zëvendëskryeministri Avdullah Hoti ka njoftuar se i gjithë kabineti qeveritar do të takohen në Sharr, për të diskutuar Programin Qeverisës 2020-2023

Tofo

Shtime: Sulmohet një person me mjet të mprehtë pas një mosmarrëveshje.

Në mëngjesin e së enjtes në Shtime është arrestuar një I dyshuar mashkull Kosovar.

Drug arrest cops

Arrestohen katër të dyshuar për posedim të substancave narkotike

Janë arrestuar katër shtetas kosovar për posedim të substancave narkotike në Kaçanik, shkruan Rajoni.info

Download %283%29

Lëndohet tre persona në fshatin Babush të Ferizajt

Dje rreth orës 20:55 në fshatin Babush ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave civile.

Erresire

Aksident trafiku në rrugën Prizren-Vermicë

Dje në orët e mbrëmjes në rrrugen Prizren Vermicë ka ndodhur një aksident trafiku.

Download %284%29

Vjedhje çantash në Ferizaj

Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh njoftoi se është arrestuar një i dyshuar pasi që kishte vjedhur dy çanta nga dy viktima femra.

79229763 3039159489643194 1962273787634253824 n %282%29

Gjendet i vdekur Ferizajasi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në familjen Bytyqi, djali i tyre është vrarë dhe djegur 4 ditë pasi është lajmëruar se ai është zhdukur,shkruan Rajoni.info.