5b3132f7 c78f 4d07 be1c ff89f49a9218

Policët e Pejës demonstruan humanizmin e tyre duke dhuruar gjak

Drejtori Rajonal dhe stafi komandues pranё Drejtorisë Rajonale tё Policisë sё Kosovës në Pejë, sot me datёn 19.06.2020, edhe ne kohë pandemie kanë dhuruar gjak ne Spitalin Rajonal nё Pejë.

08bb558e 72c9 41c2 8bce 088bbada4231

Infektohet me coronavirus një prokurore në Pejë

Një prokurore në Pejë është infektuar me COVID-19.

Ea1df210 05a6 482c a042 c6f35c98c190

Në Deçan një vajzë 20 vjeçare gjendet e vdekur !

Kosova është tronditur këtë vikend nga dy ngjarje të rënda në Rrafsh të Dukagjinit.

44d2071c a7d2 4d4c 91c9 87363dd1a473

Vrasja e dyfishtë në Vitomericë të Pejës

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Vitomiricë të Pejës, janë gjetur pa shenja jetë dy persona.

7c670cda 4429 45cf a0f6 993841aed79d

Vetëvritet një person ne Pejë

Një person është gjetur pa shenja jetë në një ndërtesë në Pejë. Viktima (emër i njohur për redaksinë) është i moshës rreth 60 vjeç dhe dyshohet se është varur me litar.

Arrestimi

Arrestohen 10 persona në Pejë, u kapën duke luajtur bixhoz në një lokal

Policia e Kosovës ka arrestuar dhjetë persona në Pejë për veprën penale organizim i skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm’ dhe veprës ‘mosveprimi sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë’

Eke

E dhimbshme: Dy ditë pasi i vdiq i biri, vdes edhe nëna e veteranit të UÇK-së

Në moshën 60 vjeçare, më 7 të këtij muaji, vdiq ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe veprimtari i madh i çështjes kombëtare, Xhavit Hoti, i cili ishte punonjës në Komunën e Klinës.

Ik

Reagon Ibrahim Kelmendi, vëllai i të ndjerit Qerim Kelmendi

Ibrahim Kelmendi, vëllai i të ndjerit Qerim Kelmendit ka reaguar duke thënë “Festoni rugovistë "pacifistë" - dorë e zgjatur vrastare e Serbisë!”

Kelmendi

Detajet e para të para të vrasjes së Qerim Kelmendit

Prokuroria e Pejës ka dhënë detajet e para të vrasjes së ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendit.

Qerimi

Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Ish-pjesëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Qerim Kelmendi, u gjet i djegur në veturën e tij në fshatin Zahaq të Komunës së Pejës, gjatë orëve të para të mëngjesit të së enjtes. Qerimi kishte qenë njëri nga ushtarët e parë të UÇK-së. Kelmendi ishte kritikues i ish-presidentit Ibrahim Rugova.