9f2dfacb eadf 4c8b a151 1b9e2bc6e616

Gjilan-Shpërndante produkte ushqimore me afat të skaduar, ndalohet për 48 orë

Policia e rajonit të Gjilanit ka njoftuar se ka pranuar një informatë se një një depo ushqimore që gjendet në rrugën “Beqir Musliu” këtu në Gjilan, i dyshimti pronari i saj posedon dhe shpërndan artikuj ushqimor nëpër qendra tregtare dhe në shitoret me pakicë në qytetin e Gjilanit dhe më gjerë.

Df2c0127 356e 4d65 a453 d24f86ecb585

Kujdes, vini maskat! Vetëm dje policia gjobiti 1 mijë e 180 persona

Policia e Kosovës tash e disa kohë është pajisur me gjoba të veçanta e të cilat shqiptohen ndaj gjithë atyre që nuk përfillin Ligjin antiCovid-19, të miratuar në Kuvend në fund të muajit gusht.

268e381f 82d8 4f22 85db 68910d4c7bf3

Tahiri, Bërnabiqit: Kosovën e ruan gjaku i dëshmorëve e institucionet demokratike

Zëvendëskryeministri i parë i Kosovës, Besnik Tahiri ka reaguar pas betimit të djeshëm në Kuvend të Serbisë të Qeverisë së re të këtij shteti.

5c91afe1 6686 401d 8afe cf05b8a6b2d9

Numri i të shëruarve nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se 97 pacient janë shëruar në 24 orët e fundit nga COVID-19.

Bbc6d13d 067f 4e6e a149 2250713c16a5

Katër persona vdesin si pasojë e Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë katër persona kanë vdekur pasojë e COVID-19.

E51fcf2f ab99 4dfc be9c bdc0ee8a8881

Pse vdekjet s’po rriten aq shumë sa rastet, në valën e dytë të koronavirusit?

Mund të thuhet me plot gojën që Europa është zhytur tashmë në valën e dytë të pandemisë së koronavirusit. Shkalla e përhapjes së infeksionit është tepër e lartë në të gjithë kontinentin. Qeveritë kanë rikthyer masa strikte. Por, ka një fije shprese: virusi, edhe pse ende merr jetë njerëzish, duket se po vret mesatarisht më pak.

4fa973d1 8707 42b0 bdf4 b6db0945778e

Sërish sulmohet fizikisht një infermier në QKUK, reagon sindikata

Sulmet fizike ndaj profesionistëve shëndetësorë janë bërë të shpeshta kohët e fundit. Hiç më larg se mbrëmë në Klinikën e Radiologjisë afër sallës së Koronografisë është sulmuar fizikisht tekniku B.R. i Radiologjisë nga familjarët e një pacienti me Covid-19.

753939d3 a3a3 4c64 aea4 77381b5f357c

Shtohet presioni nga Serbia për krijimin e Asociacionit…, një ditë para takimit në Bruksel

Drejtori i të së ashtuquajturës zyrë serbe për Kosovën, Petar Petkoviq, është takuar me Ndihmëssekretarin e Shtetit të Ministrisë së Jashtme të Zvicrës, Simon Geissbühler.

80f05695 e026 4cd4 a21e ac62a63f38c3

Prishtina i lë larg komunat e tjera me të prekur me Covid, vetëm sot 92 raste të reja

Prishtina vazhdon të prijë me numrin e të prekurve me Covid në nivel vendi.

Ff301d02 f1d9 45d3 824d 2c9e2fdbf08f

Ambasadori britanik: Marrëveshja e Washingtonit pozitive, involvimi amerikan me Grenellin solli progres

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka thënë se shteti i tij ka mirëpritur marrëveshjen e nënshkruar në mes të Kosovës dhe Serbisë në Washington.