Tara

Sony mund ta ketë krijuar një makinë të re, ka mundësi të jetë një SUV

Kjo dallon shumë nga makina që Sony e prezantoi kohë më parë, pasi ka përmasa shumë më të mëdha

Mos

“Dark Mode” më në fund arrin edhe në WhatsApp

Shërbimi për komunikim WhatsApp ka vendosur opsionin “dark mode” në aplikacionin e tij për iPhone dhe për telefonat me Android.

Apple

Raporti i ri tregon arsyet pse 2020 do të jetë viti i Apple

Edhe pse jemi akoma gati një vit larg nga publikimi i formacionit të ardhshëm të Apple për iPhone, detajet rreth formacionit të iPhone 12 të 2020-ës tashmë janë grumbulluar – siç është fakti që formacioni i vitit të ardhshëm duket të jetë më i zgjeruari që Apple ka ofruar deri tani, shkruan Rajoni.info.

Kabllo

Këputen kabllot optike të Google, shkaktojnë probleme në Evropën Lindore

Problemi i cili zgjati për dy orë, u shkaktua nga këputja fizike e disa kabllove të fibrave optike, një gjë tejet e pazakontë, shkruan Rajoni.info

Disney plus 780x439

Disney Plus tashmë ka mbi 1 milionë abonues, sipas raportit të ri

Disney Plus nuk është lansuar ende, Rajoni.info

Tra

Ky është traktori që arrin shpejtësinë 217 km/h

Nëse ke një tokë për të pluguar dhe dëshiron ta përfundosh në një kohë rekord, atëherë të duhet të marrëssh në telefon adhuruesin e shpejtësisë, Guy Martin, Rajoni.info

Emoj

Emojit bëhen pjesë e rëndësishme e studimeve universitare

Studentët e universitetit tani mund të studiojnë emojis të cilat përdoren gjerësisht në Instagram, Facebook e media të tjera sociale si pjesë e kurseve në gjuhë, marketing, psikologji dhe madje edhe politikë, Rajoni.info

Bi

Bill Gates më i pasuri në botë, lë pas Jeff Bezos

Bill Gates tejkaloi Jeff Bezos si personi më i pasur në botë. Gates rimori fronin e tij me një pasuri neto prej 110 miliardë dollarë, Rajoni.info

Whatsapp header

Ja si të riktheni mesazhet e fshira nga WhatsApp

Shpesh ne gabojmë në dërgimin e mesazheve në WhatsApp dhe shpejt mundohemi t’i fshijmë, Rajoni.info

Oraa9

Rekord i ri për orën më të shtrenjtë në botë

Ora më e shtrenjtë në botë, një Patek Philippe me vlerë prej rreth 25 milionë euro, është shitur në Zvicër gjatë një ankandi bamirësie, Rajoni.info