Afrona blero 1

Afrona e Blero, katër muaj të ndarë

Afrona Dika ka treguar nëpërmjet rrjeteve sociale se ka katër muaj prej kur nuk e ka takuar bashkëshortin e saj Blero.

Screenshot 39 3 840x440

Stefi Prifti kërkon lejimin e dasmave

Stefi Prifti është shprehur se qeveria shqiptare po vepron me dy standarde për sa i përket hapjes së vendit.

Troja

Grupi "Troja" përçahet?

Rok grupi i njohur nga Kosova "Troja" ka kohë që nuk ka sjellë këngë të reja.

Olta gixhari

Olta Gixhari shtatzënë, publikon foto me partnerin misterioz

Olta është zhvendosur për të jetuar në Spanjë ku po shijon dashurinë me partnerin.

6dcc544d cc16 4afa 8d8e 14c6975c7594

“Eurovision” zbulon datat e festivalit për 2021

Numërimi prapa për Eurovision Song Contest 2021 zyrtarisht ka filluar. EBU dhe transmetuesit NPO, NOS dhe AVROTROS kanë konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 maj dhe 20 maj dhe Grand Final në 22 maj 2021. Datat për konkursin e vitit të ardhshëm u njoftuan në Ahoy në Roterdam, vendi i shfaqjes së vitit të ardhshëm.

A9e570d9 5a71 4502 8236 378e138b2682

Covid-19: Shtyhet festivali ndërkombëtar i monodramës”MonoAKT”, në Kosovë

Festivali ndërkombëtar i monodramës “MonoAKT” në Kosovë, edicioni XII, i cili ishte planifikuar nga 18 – 22 qershor në Pejë, për shkak të pandemisë këtë edicion do të realizohet nga 13 deri me 18 tetor 2020.

Afd2146b 1be0 4148 b1ef 95f0e6a456cd

Fillon protesta para Qeverisë, mblidhen artistët e gastronomët

Siç edhe ishte paralajmëruar, sot nga ora 11:00, para Qeverisë së Kosovës, ka filluar një protestë për të shprehur paknaqësinë rreth mos hapjes së ahengjeve.

Flori mumajesi

Flori: Shqipëria është lule, spiunët janë falas

<p>Kantautori Flori Mumajesi ka b&euml;r&euml; nj&euml;

Fe5bfa08bfec5e0fd60453f92574ddd3

10 vjet pa Bekimin!

<p>M<span style="font-size:14px; text-align:left; -webki

Rihana 600x360

Rihanna dhe Jay Z japin 2 milionë euro ndihmë në kohë të koronavirusit

Rihanna dhe Jay Z kanë deklaruar se do t’i dhurojnë dy milionë dollarë në përpjekje për t’i ndihmuar qytetarët e Nju-Jorkut dhe Los Anxhelosit në luftën kundër koronavirusit.