04ef8487 cd60 4aa9 ad28 2832c3d4e611

Franca vazhdon gjendjen e jashtëzakonshme deri më 10 korrik

Franca ka vendosur për vazhdimin e gjendjes së jashtëzakonshme.

M 600x360

Ekspertët hapin mumjen 3 mijë vjet të lashtë, shokohen cka gjejnë brenda saj

Një vajzë adoleshente e lashtë egjiptiane është gjetur e varrosur me stoli për nuse.

Ap 20088623022573 e1585836696983 1024x640

Boris Johnson udhëheq qeverinë britanike nga spitali

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson mbetet në krye të qeverisë britanike nga spitali.

T

Një tërmet me 6.5 magnitudë godet SHBA-të, pamje që tregojnë lëkundjet e forta

Një tërmet me magnitudë 6.5 të shkallës rihter ka rënë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Viktimat 600x360

Shkon në mbi 35 mijë shifra globale e vdekjeve nga koronavirusi

Sipas të dhënave të Universitetit “Johns Hopkins”, numri i të vdekurve nga koronavirusi në mbarë botën ka shkuar në mbi 35 mijë persona.

E 7 600x360

Zyrtarja thotë se kishte ethe, reagimi i presidentit Trump thjesht epik

Momentalisht, është bërë viral reagimi i Presidentit Donald Trump, gjatë një konference për shtyp, kur një nga zyrtaret tha se ka pasur ethe. E gjitha ndodhi kështu; zyrtarët e lartë amerikanë po flisnin rreth masave ndaj koronavirusit dhe në një moment fjalën e mori Dr. Deborah Birx.

Turqia 4 600x360

Konfirmohen 29 raste të reja të koronavirusit në Turqi

Ministri turk i shëndetësisë, Fahrettin Koca, njoftoi se 29 persona janë diagnostikuar me koronavirus së fundi në Turqi, duke e çuar në 47 numrin e përgjithshëm të personave të infektuar.

S

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në Serbi

Deri më tani në Serbi janë kryer teste të koronavirusit te 160 persona. Megjithatë deri më tani ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se 19 persona janë prekur me virusin vdekjeprurës.

Wu

Wuhan: Spitali nxjerr pacientin e fundit që ishte infektuar me koronavirus

Përhapja e epidemisë COVID-19, e shkaktuar nga një koronavirus i ri, duket se po fillon të zhduket nga epiqendra ku lindi, në Wuhan të Kinës. Tashmë duke se Kina e ka fituar betejën me koronavirusin e ri megjithëse pati shumë humbje në jetë njerëzish.

Virus

Polonia i mbyll të gjitha shkollat shkaku i koronavirusit

Autoritetet polake kanë marrë vendim për mbylljen e të gjitha shkollave, muzeve dhe kinemave si masë parandaluese kundër përhapjes së mëtejme të koronavirusit. Vendim për mbylljen e objekteve shkollore ka marrë edhe kryeqyteti i Ukrainës, Kievi.