Agnit

Flet mbrojtësi i Juventusit që u infektua me koronavirus

Mbrojtësi i Juventusit i infektuar me koronavirus, Daniele Rugani, shkroi në llogarinë e tij në Twitter për t’iu treguar ndjekësve të tij se po ndihet mirë dhe kërkoi që të gjithë t’i respektojnë rregullat e vendosura nga autoritetet përgjegjëse.

Hic

U infektua nga dhëndri me koronavirus, kush është shqiptarja që u shua në Itali

Viktima e parë shqiptare në Itali u shënua. Ajo është një grua 55-vjeçare.

Nerva

Italia “zonë e kuqe”/ Qytetarët ‘pushtojnë’ supermarketet, qeveria: Nuk ka nevojë, janë të garantuara

Nga Roma në Napoli, në shumë qytete të Italisë ka një dyndje të madhe në supermarkete, pas shpalljes së dekretit të Kryeministrit për shtrirjen e masave të "zonës së kuqe" në të gjithë Italinë. Megjithëse vendimet e qeverisë në asnjë mënyrë nuk përfshijnë mbylljen e dyqaneve ushqimore, qytetarët nuk janë përmbajtur.

Frfr

Koronavirusi në Itali/ Shkon në 132 numri i të infektuarëve, shënohet rasti i parë në jug

Italia është duke kaluar një periudhë të vështirë me situatën e koronavirusit.

640 0 5e2ec758ee016

Tiroidja: 8 këshilla për ta parandaluar dhe për të marrë më shumë jod

Le të flasim për tiroiden, e cila duhet të mbrohet me parandalim të mirë, të thjeshtë dhe natyral.

640 0 5e15c92877e1f

4 shenjat që tregojnë që duhet të shqetësoheni për dhimbjen e mesit sepse vjen nga probleme të mëdha shëndetësore

Rrallë herë, dhimbja e mesit mund të jetë për shkak të një problemi në mushkëri.

Teshtima 850x566

Mos e ndaloni asnjëherë teshtimën

Ju ka ndodhur të gjithëve që të keni ndaluar teshtimën, ose të sforcoheni për të krijuar sa më pak zhurmë.

Screen 11.04.25 31.12.2019

Këshilla për të prekurit me diabet

Specialisti i Endokrinologjisë dhe Farmaceutike klinike, dr. Elton Bahtiri, ka dhënë disa këshilla për të sëmurët me diabet se si të kujdesen pë shëndetin në kohë festash.

Download %282%29

Si të shpëtoni nga dhimbja e kokës

Ju dhemb koka? Ju nuk keni pse të pini pilulën! Mendoni për metoda plotësisht natyrale që nuk do t’ju dëmtojnë dhe do t’ju ndihmojnë të hiqni qafe problemet që ju shqetësojnë.

Download %285%29

Si të trajtojmë gripin në kushte shtëpiake

Gripi është një përkufizim i një sëmundje akute infektive e frymëmarrjes e shkaktuar nga viruset e gripit, më e zakonshme, më e rëndësishmja dhe më e rrezikshmja prej të cilave është e ashtuquajtura gripi – Virusi i influencës së tipit A.