950ef9e7 f16a 48bc a765 bcc05e28361a

Këmbësoria e Ushtrisë së Kosovës del në terren me armë të gjata, vizitojnë vendin ku ra heroikisht Fehmi Lladrovci

Regjimenti i Dytë i Këmbësorisë ka realizuar një marshimin kondicional.

3ca669c4 5426 4483 a1df 681616e46363

Veriu i Kosovës pa kupona fiskal

Biznese të profileve të ndryshme operojnë në katër komunat e banuara më shumicë serbe në pjesën veriore të Kosovës (Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq), por në Administratën Tatimore të Kosovës (ATK), janë të regjistruara vetëm 981 biznese më gjithsej 1316 njësi aktive.

422bf14d edac 4b29 9d59 d740c830f4b8

Vrasje në tentativë në Graçanicë, arrestohet një person

Është arrestuar një person në Graçanicë pasi ai kishte sulmuar fizikisht një mashkull.

35d20805 dfd8 4aa0 9042 33be01c3ccf9

Vdes 20 vjeçari nga aksidenti në Mitrovicë

Një rast i rëndë i vetaksidnetit ka ndodhur në Zhabarë të Mitrovicës.

97543b44 f875 4080 b4c4 e2f68fa00e91

Flet drejtoresha e Pulmologjisë së QKUK-së, sqaron dorëheqjen e saj

Në mes të pandemisë, në kohën kur po flitet për një valë të dytë të virusit korona, drejtoresha e Pulmologjisë në QKUK, dr.Rukije Mehmeti ka vendosur të dorëhiqet.

C55e3bd1 a051 4305 ad61 9cef65726593

Rrëzohet një aeroplan, në Turqi

Një aeroplan është rrëzuar në mëngjesin e sotëm, në Turqi.

A84da803 1101 48a9 b1ee 6ee0f392f4ec

Mbyllen për qarkullim tri rrugë të Prishtinës

Edhe sot disa rrugë në Prishtinë do të jenë të mbyllura.

2712759c 744e 4cd1 bb1a 2f66f5989e01

Turqia eksporton armë antidron, në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të disenjuar nga inxhinierët turq, që i ka prodhuar për Forcat e Armatosura Turke (TSK) ka filluar t’i eksportojë në Shqipëri dhe në Katar.

Ba4780db 5234 4a5b b9aa 4fc1ba75a2d7

Zbulimi i New York Times, Trump ka llogari bankare në Kinë dhe paguan taksa në këtë vend

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka një llogari bankare kineze, dhe për vite me radhë ka gjëmuar projekte biznesi në këtë vend.

75b6cc00 3200 479f 909f 5757a988b172

Fillon seanca e Kuvendit, Hoti në tri interpelanca

Ka filluar seanca në Kuvendin e Kosovës.