C50db9a2 fb13 426b 94ec ae2bfad3ce02

Vdes një person nga aksidenti në Stapanicë të Malishevës

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur dje në fshatin Stapanicë të Malishevës.

Një person teksa po voziste automjetin e tij nga pakujdesia godet 4 vetura dhe një kamion.

Siç njofton Policia e Kosovës, si pasojë e aksidentit, vozitësi ka ndërruar jetë ndërsa lëndime të lehta trupor kanë pësuar edhe 9 viktima të cilëve u është ofruar tretman mjekësor në shtëpinë e shëndetit në Kijevë e më pas janë liruar për në shtëpi.

Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit i cili ka dalur në vendin e ngjarjes dhe me vendim të tij trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në IML për obduksion.