Tofo

Shtime: Sulmohet një person me mjet të mprehtë pas një mosmarrëveshje.

Në mëngjesin e së enjtes në Shtime është arrestuar një I dyshuar mashkull Kosovar.

I dyshuari është arrestuar pasi I njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht me mjet të mprehtë viktimën.  Policia ka njoftuar që në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe sekuestruar një mjet të mprehtë I cili dyshohet të jetë përdorur në këtë rast.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në paraburgim, ndërsa viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor të mëtutjeshëm.