C55e3bd1 a051 4305 ad61 9cef65726593

Rrëzohet një aeroplan, në Turqi

Një aeroplan është rrëzuar në mëngjesin e sotëm, në Turqi.

Mediat turke bëjnë të ditur se aeroplani është ngritur nga aeroporti “Hezarfen” i Stambollit. 

Jozyrtarisht bëhet e ditur se aeroplani është stërvitor dhe në të kanë qenë pak persona. 

Nuk dihet ende nëse ka të mbijetuar apo cili është bilanci i këtij aksidenti. 

 

Aeroplani është rrëzuar në një fushë në Büyükçekmece.