Download %283%29

Lëndohet tre persona në fshatin Babush të Ferizajt

Dje rreth orës 20:55 në fshatin Babush ka ndodhur një aksident trafiku në mes dy veturave civile.

Si pasojë e aksidentit, lëndime trupore kanë pësuar dy vozitësit, njëri mashkull K-Shqiptar dhe tjetra femër  shqiptare shtetase e R. Maqedonisë dhe një pasagjer mashkull K-Shqiptar.

Të lenduarit janë dërguar në QKUK për tretman mjeksorë

Ndërsa rasti vazhdon të hetohet ka thënë Policia e Kosovës.